Ta straszna niestrawność

Kłopoty żołądkowe i jelitowe nie należą w naszym życiu do rzadkości. Dość często borykamy się ze skutkami przejedzenia, czy zatrucia pokarmowego. Zazwyczaj następuje to po dużych uroczystościach, gdzie serwowanych jest masa dań jedno po drugim sporządzonych z przeróżnych składników. W dodatku serwowane są dania dobrze doprawione, a nierzadko także dość tłuste.
Wówczas po pewnym czasie dopada nas niestrawność, która odbiera nam dobry humor i energię. W konsekwencji czego nie możemy się dobrze bawić. Gdyż wszystko nam dolega, czujemy się spoceni i bezsilni. Marzy nam się wyłącznie kanapa i gorąca herbata lub szklanka ziół, np. mięty, dziurawca, czy rumianku.

Niestrawność następuje w wyniku złego trawienia. Ma wiele twarzy i może objawiać się przeróżnymi dolegliwościami. Najczęściej po konsumpcji pojawia się ból w nadbrzuszu. Bólowi towarzyszą inne dolegliwości, jak: nudności, odbijanie, uczucie pełności, wzdęcia, zgaga. Mogą też wystąpić wymioty i biegunka, oraz lekka gorączka.

Niestrawność może być pojedynczym epizodem. Ale może też trwać długo i wówczas sugeruje nam, o innej chorobie przewodu pokarmowego.

Aby zbadać, co nam dolega przy długotrwałej niestrawności trzeba udać się do lekarza, w celu przeprowadzenia konkretnych badań. Po to, aby wykluczyć groźną chorobę i ustalić odpowiednią dietę, która zniweluje nasze dolegliwości.