Implanty zębowe – obalamy mity

Czy wszczepienie implantu zębowego boli?

Najczęściej zadawanym pytaniem wśród osób, które chciałyby poddać się zabiegowi wszczepienia implantu zębowego jest to dotyczące bólu. Odpowiedź jest jednoznaczna – wszczepienie implantu zębowego nie boli ponieważ wykonywane jest pod wpływem znieczulenia. Mit ten najczęściej rozpowszechniany jest przez osoby, które nie przeszły zabiegu implantacji zęba,

Czy implant może wywołać reakcję alergiczną?

Implanty zębowe nie alergizują. Wykonane są one z tytanu, który jest komponentem obojętnym dla naszego organizmu. Ponadto warto wiedzieć, że organizm traktuje wszczepiony implant jako własną część. Implant scala się z kością i staje się jej częścią.

Czy implanty dedykowane są tylko osobom młodym?

To kolejny mit, który należy jednoznacznie obalić. Implant może być wszczepiony u osoby w każdym wieku. Przeciwnie, wiek poniżej 16 lat dyskwalifikuje pacjenta do odbycia zabiegu jakim jest wszczepienie implantu.

Czy implant zębowy może być wszczepiony od razu po usunięciu własnego zęba?

Jak najbardziej tak. Wówczas cały zabieg jest jeszcze mniej inwazyjny bowiem nie ma potrzeby wywiercania w kości dodatkowego otworu. Otwór, pozostały po naturalnym korzeniu stanowi bazę do wszczepienia implantu. Obalamy zatem mit, który mówi o konieczności odczekania minimum kilku miesięcy po usunięciu zęba stałego.

Czy implanty może wszczepić każdy dentysta?

Nie, implanty wszczepiane są w profesjonalnych klinikach. Najwięcej takich klinik znajdziemy w największych miastach takich jak na przykład Kraków.

Sprawdź http://www.dentalimplantspoland.international/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *